Anaconda Programlama Dilleri Python

Anaconda Programının Windows 10’da Güncellenmesi

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun

Herkese merhaba,

Bu yazıda Anaconda programının Windows 10’da güncellenmesi hakkında bilgi vereceğim.

Güncelleme yapacaksanız programı biliyorsunuzdur ama ben yine de ne olduğunu kısaca açıklayayım.

Anaconda ücretsiz ve açık kaynaklı, Python ve R programlama dillerinin bilimsel hesaplama kullanımında kullanılan açık kaynak kodlu bir yazılımdır.

Programın ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir.

Programı güncellemek ise oldukça kolaydır.

Anaconda programında Environments kısmına tıklayın, sonrasında yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz kırmızı alan üzerine gelin ve buraya tıklayın. Bu işlemi yaparken genelde programın yeni sürümü de mevcutsa güncelleyeyim mi diye sorar. Güncelle diyerek programı da güncelleyebilirsiniz. İşlem bu kadar. Artık güncel bir Anaconda sürümünü kullanacaksınız.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

2 Kez Okundu
SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun

Yazar hakkında

Yavuz Selim Kart

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever.
Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever.
WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever.
Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever.
Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.

Kopyalamak Yasaktır!