Save Preloader image

0%

AngularJS kodlamak için kullanılabilecek editörleri aşağıda sıralıyorum. Bazıları ücretli bazıları ücretsizdir. Hangisi iyi hangisi kötü yorumu size kalmış.

1-) WebStorm

WebStorm sadece Javascript ve AngularJS için değil, HTML ve CSS için de uygun bir IDE’dir. Yazdığınız kodları herhangi bir yenileme işlemi yapmadan tarayıcıda göstermenizi sağlayan canlı bir izleyiciye sahiptir. Ücretlidir.

2-) Aptana 

Aptana, Eclipse’nin Javascript, HTML, CSS ve diğer web özelliklerine sahip ücretsiz açık kaynak IDE’dir. AngularJS için yapmanız gereken Eclipse Marketplace’ten AngularJS Eclipse uzantısını kurmaktır.

3-) Sublime Text

Microsoft, Linux ve Mac işletim sistemlerinde çalışabilen bir araçtır. Sublime Text, her türlü programlama ortamına uyum sağlayabilmesi nedeniyle birçok kişi tarafından kullanılır. AngularJS ile çalışmanıza izin veren AngularJS paketi dahil birçok ücretsiz pakete sahiptir. Ücretsiz kullanabilirsiniz ama ara sıra ücretli satın alın gibi uyarı ekranı da karşınıza gelebilir fakat ücretli ile ücretsiz arasında bir kısıtlama yoktur.

4-) Visual Studio Code

Microsoft, Linux ve Mac işletim sistemlerinde çalışabilen bir araçtır. Visual Studio Code, her türlü programlama ortamına uyum sağlayabilmesi nedeniyle birçok kişi tarafından kullanılır. AngularJS ile çalışmanıza izin veren AngularJS paketi dahil birçok ücretsiz pakete sahiptir.

5-) Brackets

Microsoft, Linux ve Mac işletim sistemlerinde çalışabilen bir araçtır. Brackets daha çok web tasarımcılar ve front-end geliştiriciler için tasarlanmıştır. Brackets, her türlü programlama ortamına uyum sağlayabilmesi nedeniyle birçok kişi tarafından kullanılır. AngularJS ile çalışmanıza izin veren AngularJS paketi dahil birçok ücretsiz pakete sahiptir. Canlı önizleme gibi güzel özellikleri vardır.

6-) Atom

Microsoft, Linux ve Mac işletim sistemlerinde çalışabilen bir araçtır. Atom, Github tarafından geliştirilen, açık kaynak kodlu editördür. Atom, her türlü programlama ortamına uyum sağlayabilmesi nedeniyle birçok kişi tarafından kullanılır. AngularJS ile çalışmanıza izin veren AngularJS paketi dahil birçok ücretsiz pakete sahiptir.

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun
Yazar

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.