AngularJS Kodlamak için Kullanılabilecek Editörler

AngularJS Kodlamak için Kullanılabilecek Editörler
AngularJS Kodlamak için Kullanılabilecek Editörler
Yazılım Kodu Kanalına Abone Olun

AngularJS kodlamak için kullanılabilecek editörleri aşağıda sıralıyorum. Bazıları ücretli bazıları ücretsizdir. Hangisi iyi hangisi kötü yorumu size kalmış.

1-) WebStorm

WebStorm sadece Javascript ve AngularJS için değil, HTML ve CSS için de uygun bir IDE’dir. Yazdığınız kodları herhangi bir yenileme işlemi yapmadan tarayıcıda göstermenizi sağlayan canlı bir izleyiciye sahiptir. Ücretlidir.

2-) Aptana 

Aptana, Eclipse’nin Javascript, HTML, CSS ve diğer web özelliklerine sahip ücretsiz açık kaynak IDE’dir. AngularJS için yapmanız gereken Eclipse Marketplace’ten AngularJS Eclipse uzantısını kurmaktır.

3-) Sublime Text

Microsoft, Linux ve Mac işletim sistemlerinde çalışabilen bir araçtır. Sublime Text, her türlü programlama ortamına uyum sağlayabilmesi nedeniyle birçok kişi tarafından kullanılır. AngularJS ile çalışmanıza izin veren AngularJS paketi dahil birçok ücretsiz pakete sahiptir. Ücretsiz kullanabilirsiniz ama ara sıra ücretli satın alın gibi uyarı ekranı da karşınıza gelebilir fakat ücretli ile ücretsiz arasında bir kısıtlama yoktur.

4-) Visual Studio Code

Microsoft, Linux ve Mac işletim sistemlerinde çalışabilen bir araçtır. Visual Studio Code, her türlü programlama ortamına uyum sağlayabilmesi nedeniyle birçok kişi tarafından kullanılır. AngularJS ile çalışmanıza izin veren AngularJS paketi dahil birçok ücretsiz pakete sahiptir.

5-) Brackets

Microsoft, Linux ve Mac işletim sistemlerinde çalışabilen bir araçtır. Brackets daha çok web tasarımcılar ve front-end geliştiriciler için tasarlanmıştır. Brackets, her türlü programlama ortamına uyum sağlayabilmesi nedeniyle birçok kişi tarafından kullanılır. AngularJS ile çalışmanıza izin veren AngularJS paketi dahil birçok ücretsiz pakete sahiptir. Canlı önizleme gibi güzel özellikleri vardır.

6-) Atom

Microsoft, Linux ve Mac işletim sistemlerinde çalışabilen bir araçtır. Atom, Github tarafından geliştirilen, açık kaynak kodlu editördür. Atom, her türlü programlama ortamına uyum sağlayabilmesi nedeniyle birçok kişi tarafından kullanılır. AngularJS ile çalışmanıza izin veren AngularJS paketi dahil birçok ücretsiz pakete sahiptir.

Yavuz Selim Kart

Yazılım ve veri tabanında bildiklerimi anlatmaya gayret ediyorum. Halen birçok programlama dili üzerinde araştırmalar yaparak kendimi geliştiriyorum. Bunlar haricinde Grafik Tasarım ve Wordpress konularına da ilgim bulunmakta. SEO ve Sosyal medya yönetimleri hakkında da bilgim mevcuttur. Kısaca çok çalışmayı seven azimli biriyim.

Aşağıdaki yazıları da inceleyebilirsiniz...

Sitedeki yazıları kopyalamak yasaktır.