Readmore.js Nedir?

Readmore.js Nedir?
Readmore.js Nedir?
Yazılım Kodu Kanalına Abone Olun

Herkese merhaba,

Bu yazıda Readmore.js‘nin ne olduğundan bahsedeceğim.

Readmore.js “Daha fazlasını okuyun” ve “Kapat” bağlantılarıyla uzun metin bloklarını daraltmak ve genişletmek için kullanılan bir jQuery eklentisidir.

Readmore.js’nin kullanımı o kadar basittir ki, onu mevcut HTML’nizle rahatlıkla kullanabilirsini. Karmaşık div kümelerine veya sabit kodlanmış sınıflara gerek yoktur, metin bloğunuzu Readmore.js’yi içeren öğede .readmore() fonksiyonunu çağırarak kullanmanız yeterlidir. gerisini Readmore.js halleder. Readmore.js, jQuery’nin 1.9.1’den büyük tüm sürümleriyle test edilmiştir ve bu sürümlerin hepsinde desteklenir. Tüm tarayıcılar ve ve ayrıca IE10+ tarafından desteklenir. Çok eski tarayıcı sürümlerinde çalışmayabilir.

Aşağıdaki kod yardımıyla siz de bu kütüphaneyi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

HTML Kodu

<!DOCTYPE html>
<html lang="en">
 <head>
  <meta charset="UTF-8">
  <meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=edge">
  <meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1.0">
  <title>Readmore.js Nedir?</title>
 </head>
 <body>
  <div> 
   <p class="makale">Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.

    The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.</p>
  </div>
 </body>
</html>

CSS Kodu

div {width: 500px; border: 1px solid #000; padding: 10px; margin: 0 auto;}

.makale {text-lign: center; magin: 0 auto;}

.ac {color: blue;}
.kapat {color: red;}

JAVASCRIPT Kodu

$('.makale').readmore({
 speed: 50, //Açılma Hızı
 collapsedHeight: 150, 
 // 150px sonra yazının kesileceğini belirtir.
 moreLink: '<a class="ac" href="#">Okumaya Devam Et</a>', 
 // Açma linki yazısı
 lessLink: '<a class="kapat" href="#">Kapat</a>', 
 // Kapatma linki yazısı
});

Sitenizde kullanmak için linkini ziyaret ederek, kendinize göre revizeler yapabilirsiniz.

Kullanımı ile ilgili daha fazla detay için linkini ziyaret ederek detaylı kullanabilirsiniz.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

Yavuz Selim Kart

Yazılım ve veri tabanında bildiklerimi anlatmaya gayret ediyorum. Halen birçok programlama dili üzerinde araştırmalar yaparak kendimi geliştiriyorum. Bunlar haricinde Grafik Tasarım ve Wordpress konularına da ilgim bulunmakta. SEO ve Sosyal medya yönetimleri hakkında da bilgim mevcuttur. Kısaca çok çalışmayı seven azimli biriyim.

Aşağıdaki yazıları da inceleyebilirsiniz...

Sitedeki yazıları kopyalamak yasaktır.