Diş Hekimliği Yazılım Geliştiricisi için 2 Milyon Sterlin’lik Başlangıç Finansmanı Turu

Diş Hekimliği Yazılım Geliştiricisi için 2 Milyon Sterlin'lik Başlangıç Finansmanı Turu
Diş Hekimliği Yazılım Geliştiricisi için 2 Milyon Sterlin'lik Başlangıç Finansmanı Turu
Yazılım Kodu Kanalına Abone Olun

Northern Gritstone, yapay zeka destekli dijital diş hekimliği ürünleri geliştiricisi Mimetrik’te 2 milyon sterlinlik bir başlangıç fonu turuna liderlik etti ve diş endüstrisinde onlarca yıllık deneyime sahip melek yatırımcıların katılımını sağladı.

Bu yatırım, şirketin ekibini genişletmesine ve ilk üç ürününü pazara sunmasına olanak sağlayacak.

Leeds Üniversitesi’nden bir türev olan ve Nexus’taki inovasyon merkezinde bulunan Mimetrik, 2020 yılında kuruldu ve üniversitenin Diş Hekimliği Fakültesi’nde on yıldan fazla süre gelen araştırmaları var.

Şirket, hastanın diş yapısı ve yüz yapısının tamamen dijitalleştirilmiş görüntülerini oluşturmak için makine öğrenimini kullanan 3 boyutlu tarama teknolojisini geliştirdi.

Amacı, hastaların yararına diş laboratuvarları ve klinisyenler arasında tam bir ‘dijital yol’ oluşturmak, her hastanın diş yapısının fiziksel modellerini oluşturmaya yönelik maliyetli, zaman yoğun mevcut yaklaşımın yerine geçerek daha doğru ve daha hızlı tedaviyi mümkün kılmaktır.

Mimetrik ürünleri en yeni yazılım, donanım ve mobil uygulamaları bir araya getiriyor. Dental ölçü tarama, oklüzyon, sanal artikülasyon ve restoratif tedavi planlamasını kapsayan küresel dijital diş hekimliği pazarını yeniden tanımlamayı hedefliyorlar.

Mimetrik’in kurucu ekibi Profesör Andy Keeling, Dr. Alyn Morgan, Dr. Cecilie Osnes ve Profesör David Wood, klinik diş hekimliği, 3D tarama ve bilgisayar bilimi alanlarında onlarca yıllık deneyime sahiptir ve küresel diş üreticileri ile işbirliği yapmaktadırlar.

Mimetrik’in kurucu ortağı ve CEO’su Dr. Alyn Morgan şunları söyledi: “Klinik diş hekimliğinde 30 yılı aşkın bir süredir gördüğüm, geleneksel tekniklere harcanan zaman ve maliyeti bizzat yaşadım ve ürünlerimizin endüstriyi dönüştürme yeteneğine inanıyorum. Sonuç olarak, daha iyi hasta bakımını sağlama potansiyelimiz var.

“Northern Gritstone’ın yatırımı, teknolojimize duyulan güvenin bir göstergesidir ve ürünlerimizi pazarda sunmaya devam ederken tavsiye ve bilgilerinden faydalanacağız.”

CCO Stephen Claffey şunları söyledi: “Tanıttığım gelişmiş ürünler, diş hekimliğini yeniden şekillendirdi. Mimetrik’in en son sunduğu ürünle, daha önce katıldığım tüm yenilikleri aşmaya hazırız. Keskin teknolojimiz, dijital diş hekimliğini yeniden tanımlamaya yönelik olarak dünya çapında restoratif ve koruyucu tedavileri artırıyor.”

Northern Gritstone CEO’su Duncan Johnson şunları söyledi: “Mimetrik’in teknolojisi, yapay zeka destekli yazılımlarıyla gereksiz maliyetleri ve zaman gecikmelerini ortadan kaldırarak diş hekimliğini yeni bir çağa taşıma kapasitesine sahip.

“Kuzey İngiltere’nin hayatımızın önemli bir bölümünü etkileyebilecek bu kadar ileri teknoloji ürettiğini görmek harika.”

Leeds Üniversitesi İşbirliği ve Girişim Pro Prorektörü Dr. Martin Stow şunları ekledi: “Diş Hekimliği Fakültesi’ndeki dünya lideri araştırmamız, inovasyon merkezi Nexus tarafından sunulan işbirliği fırsatları ile birleşerek üniversitenin türev şirketi Mimetrik’in hastane tedavisini ilerletmek için çığır açan yeni teknolojiler geliştirmesine olanak tanıdı. Kuzey Gritstone’ın işe yatırım yapmayı seçmesini görmek harika ve umarız bu finansman, şirketin gelişimini hızlandırarak diş hekimleri, üreticiler ve hastalara önemli iyileştirmeler getirmeye başlar.”

Kuzey Gritstone, partner Dahren Naidoo tarafından yönetilen Freeths tarafından tavsiye edildi. Mimetrik, RWK Goodman tarafından tavsiye edildi.

Kaynak : https://www.thebusinessdesk.com/yorkshire/news/2113204-2m-seed-funding-round-for-dentistry-software-developer

Yavuz Selim Kart

Yazılım ve veri tabanında bildiklerimi anlatmaya gayret ediyorum. Halen birçok programlama dili üzerinde araştırmalar yaparak kendimi geliştiriyorum. Bunlar haricinde Grafik Tasarım ve Wordpress konularına da ilgim bulunmakta. SEO ve Sosyal medya yönetimleri hakkında da bilgim mevcuttur. Kısaca çok çalışmayı seven azimli biriyim.

Aşağıdaki yazıları da inceleyebilirsiniz...

Sitedeki yazıları kopyalamak yasaktır.