Mac Bilgisayarda Visual Studio Kullananlar için Üzücü Haber

Mac Bilgisayarda Visual Studio Kullananlar için Üzücü Haber
Mac Bilgisayarda Visual Studio Kullananlar için Üzücü Haber
Yazılım Kodu Kanalına Abone Olun

Microsoft, Mac kullanıcılarının geliştirme deneyimini yeniden şekillendirmek üzere önemli bir adım attı. Microsoft, Visual Studio IDE’sini Mac platformunda kullanımdan kaldırmaya yönelik bir süreci başlatarak bu değişikliği duyurdu.

Microsoft, Visual Studio for Mac 17.6’nın 31 Ağustos 2024 tarihine kadar 12 ay daha destekleneceğini açıkladı. Ancak bu tarihten sonra, Microsoft, geliştiricilere Mac platformunda Visual Studio IDE’sini kullanmaları için Windows tabanlı bir sanal makine veya bulutta bir çözüm kullanmalarını önerdi.

Visual Studio’da C# ile Mac uygulamaları geliştirmek için kullanılabiliyordu. Windows uygulamalarını geliştirmek mümkün değildi. Windows’ta da Visual Studio ile Mac uygulamaları geliştirmek mümkün değil.

Visual Studio for Mac kullananlar için Microsoft, hala Mac ve web için mevcut olan C# Dev Kit for Visual Studio Code’a geçmelerini öneriyor.

Uygulamanın neden bu kadar hızlı kapatıldığı tam olarak belli değil ancak Mac için Visual Studio kullananların bunu yapmak için yalnızca bir yılı var.

Microsoft, en son sürümün yalnızca 31 Ağustos 2024’e kadar destekleneceğini söylüyor; bu, yakın zamana kadar aktif olarak geliştirilmekte olan bir ürün için nispeten kısa bir destek süresi.

Kaynak : https://www.xda-developers.com/microsoft-killing-visual-studio-mac/

Yavuz Selim Kart

Yazılım ve veri tabanında bildiklerimi anlatmaya gayret ediyorum. Halen birçok programlama dili üzerinde araştırmalar yaparak kendimi geliştiriyorum. Bunlar haricinde Grafik Tasarım ve Wordpress konularına da ilgim bulunmakta. SEO ve Sosyal medya yönetimleri hakkında da bilgim mevcuttur. Kısaca çok çalışmayı seven azimli biriyim.

Aşağıdaki yazıları da inceleyebilirsiniz...

Sitedeki yazıları kopyalamak yasaktır.